Listy
Próba sił...

ÓSMY miesiąc SOKOŁA
● Nic nie jest przesądzone7 lutego – 6 marca 2023

W ósmym, GALAKTYCZNYM, miesiącu program roku 4 Księżyca-P (2022-23) wstępuje w fazę urzeczywistnienia, ale nic nie jest z góry przesądzone. Powodzenie planów zależy od stopnia zaangażowania ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto wybierze konflikt, a kto dialog.

Teraz wszystko należy ponownie wziąć pod lupę celem wychwycenia najdrobniejszych ognisk zapalnych, np. w relacjach rodzinnych, ruchach społecznych, trendach światowych. To, co mętne, niejasne, zakłócające jasność widzenia, powinno być odesłane do poprawki.

ÓSMY odcinek roku można przyrównać do układania planetarnych puzzli lub straży pożarnej postawionej w stan najwyższego pogotowia. Trzeba bardzo uważać, bo siła sprawcza ÓSEMKI działa jak miecz obosieczny i okamgnieniu może coś naprawić lub zniszczyć!

►Siłą nośną galaktycznego odcinka roku jest 5 Chicchan, Czerwony Wiodący WĄŻ, odzwierciedlający sztukę przetrwania w opozycji do siły niszczącej życie. Z liczbą 5 sprzężony jest „potencjał władczy”, dlatego należy być bardzo czujnym, bo na scenie życia mogą pojawić się odpowiedzialni liderzy, jak również przywódcy odziani w lisie skóry.

Wskazówka na 28 dni:

»Czas, abyś w końcu pojął, że jeden nikczemnik może pognębić ogół, jedna mroczna myśl – odebrać rozsądek, jedna namiętność w sercu – zburzyć spokój… Trop bezwzględnie „zło” w swoim otoczeniu i w sobie. Wyrwij z korzeniami najmniejszą jego drobinę i zwróć się ku „dobru”« /heksagram 43.

● Warto przypomnieć, że trudne tematy, które wyłoniły się w siódmym miesiącu, będą miały ciąg dalszy w miesiącu ósmym.

8.02.2023