Listy
Miesiąc JASZCZURKI...

SZÓSTY rytmiczny miesiąc
● Wykluczanie błędów w rozumowaniu
● Równoważenie tempa życiaOkres: 13.12.2021 – 9.01.2021

W zodiaku indiańskim SZÓSTEMU miesiącowi patronuje JASZCZURKA, która przestrzega przed nadużywaniem władzy, żądzą dominacji, przydawaniem sobie zbyt wielkiego znaczenia i obarczaniem innych odpowiedzialnością. Może też wskazywać na rozrastające się zło i podstępne wykradanie energii.

Funkcją rytmicznego odcinka roku jest wykluczanie błędów w rozumowaniu i stabilizowanie toczących się procesów. Dlatego należy odnosić się do wszystkiego z respektem, ponieważ w tej przestrzeni obowiązują bardzo surowe reguły. W przeciwnym razie los może przywołać nas do porządku w nieco drastyczniejszy sposób.

Teraz program roku wchodzi w fazę dokonań. Warto pamiętać, że na jednym biegunie „6” gromadzą się energie indywidualnych ego i siły w bezwzględny sposób wspierające odrętwienie, upór, stagnację, zaś na drugim skumulowane są harmonizujące siły, oddalające zwątpienie, zsyłające ulgę, spokój, ukojenie.


Energia nośna miesiąca

Energią nośną miesiąca jest 13 Kan – Żółte Kosmiczne Ziarno. Impulsy wychodzące z tego poziomu świadomości będą nam przypominać, że najwyższy czas uwierzyć we własne możliwości, siły, predyspozycje i odważyć się być prawdziwym sobą, a nie wykonawcą cudzych wyobrażeń. Dlatego rolą wszystkich świadomych osób jest pielęgnować prastarą mądrość, uświadamiać ludzi, budować mosty pojednania i hamować zapędy tych, którzy sieją strach, ferment, niezgodę.
● W SZÓSTYM miesiącu – z uwagi na święta Bożego Narodzenia i początek nowego linearnego roku, na krótki czas ustają codzienne agitacje, maleje aktywność grup, a działania polityczne przechodzą w chwilowy stan spoczynku. W przestrzeni wyczuwa się pokojowy impuls świat i oby taki klimat królował w polskich domach.

□ Miejmy nadzieję, że ta tradycja jeszcze długo przetrwa i nie nadejdą czasy, kiedy lampki na choinkach będziemy zapalać w piwnicy.
□ Niepokojące sygnały popłynęły niedawno z Brukseli, a konkretnie z ust unijnej komisarz ds. równości, pochodzącej z Danii, która wśród wielości bzdur zaproponowała, aby w przestrzeni publicznej zakazać używania m.in. słów „Boże Narodzenie” i zastąpić je terminem „dni świąteczne” lub „wakacje”, by nie drażnić ateistów i wyznawców innych religii. No cóż, „gdyby głupota miała skrzydła, to pani komisarz fruwałaby jak gołębica”…

● Obserwacja wydarzeń w SZÓSTYM miesiącu pokaże nam, jakie zagrożenia zostały zażegnane, które argumenty przemówiły do ludzi, jakie napięcia i przy pomocy jakich środków zostały rozładowane. Tu zobaczymy również, jakie poprawki zostaną wgrane do programu roku w celu zrównoważenia biegu spraw.


Data publikacji: 12.12.2021