Listy
Powstań dla siebie samego…

Część 2:
Richard Grannon: Psychomanipulacja
● Jak się przed tym bronić?»Teraz największe znaczenie w uwolnieniu się od psychopatycznej narracji jest wyznaczenie sobie granic i określenie własnych wartości.

Richard Grannon proponuje:

1 ● Unikaj pasywnego odbioru informacji.

Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami, które mają wywołać w nas emocjonalny sztorm, wygenerować poczucie gniewu i bezsilności oraz stan permanentnego stresu wynikającego z ciągłej zmiany narracji. Informacje, które do nas napływają, mają zmienić nasze zachowania i uczynić nas takimi, jak oni chcą. Jeśli myślisz, że jak jesteś świadomy i wiesz że to, co się dzieje, na Ciebie nie wpływa, to się mylisz. Człowiek wpatrzony w ekran telewizora lub smartfona przechodzi po jakimś czasie w stan quasi hipnozy. Przyjrzyj się osobom w swoim otoczeniu, jak wyglądają, kiedy oglądają telewizję lub przeglądają smartfon. Jaki mają wyraz twarzy? Nieobecny wzrok, opuszczona szczęka, zastygnięcie w jednej pozycji. Dzieje się tak dlatego, że po pewnym czasie oglądania telewizji lub czytania informacji fale mózgowe zwalniają i zaczyna się PROGRAMOWANIE podprogowe. Wbrew pozorom taki sam wpływ mają treści anycovidowe publikowane na facebooku. Zauważyłeś, że przeglądając takie treści, niepostrzeżenie mija ci kilka godzin, a po skończeniu masz uczucie jakbyś był zawieszony w czasie? Pomijając już podły nastrój, jaki towarzyszy ci po zmarnowaniu kilku godzin.

Co zatem robić?

■ Ogranicz czas, który przeznaczasz na absorbowanie przekazu medialnego. Wyznacz
sobie określony czas, który będziesz spędzać na oglądaniu telewizji lub na facebooku
i go nie przekraczaj.

■ Jeśli już chcesz coś oglądać lub czytać, rób to świadomie. Nie rób kilku innych rzeczy na raz, skoncentruj się na jednej kwestii. Równoczesne jedzenie, sprzątanie, oglądanie telewizji i przeglądanie facebooka stwarza idealne warunki do programowania podprogowego, dlatego że umysł nie jest w stanie skoncentrować się na jednej informacji i całą resztę napływających bodźców rejestruje podświadomie. Najlepiej byłoby odciąć się od tej narracji, ale wszyscy wiemy, że w dzisiejszym świecie się tak nie da, więc jeśli musisz już w niej uczestniczyć, rób to świadomie.

2 ● Używaj techniki „szarej skały”

Okaż im obojętność i rób swoje. Psychopaci karmią się naszymi reakcjami i naszą uwagą. Jeśli nie będziemy reagować, poszukają sobie innej ofiary. Nie będą mieli wyjścia. Odetnij się psychicznie i emocjonalnie od reakcji, jaką chcą wywołać. Cokolwiek chcieliby sprowokować – zachowuj cierpliwość i to ignoruj. Cokolwiek chcieliby ci narzucić – zachowaj cierpliwość i to ignoruj. Stosuj bierny opór. Kiedy społeczeństwo zastosuje bierny opór, oni stracą władzę. Jest nas za dużo. O wiele prościej jest złamać czynny opór niż opór bierny, polegający na zachowaniu cierpliwości i ignorowaniu absurdów.

3 ● Wyznacz granicę, której nie przekroczysz.

Psychopaci nakłaniają nas wszelkimi sposobami do pójścia na ustępstwa i tym samym przesuwają nasze granice coraz dalej i dalej. Najpierw daliście się zamknąć dla świętego spokoju, potem nosiliście maseczki dla świętego spokoju, teraz dajecie się szczepić dla świętego spokoju. Ile jeszcze jesteście w stanie poświęcić dla świętego spokoju? Za każdym razem, kiedy przesuwasz swoją granicę, tracisz szacunek do siebie. Zauważ, że za każdym razem, kiedy godzisz się na jakieś ustępstwo, coś w Tobie umiera, I o to im chodzi, żebyśmy stracili całkowicie szacunek do samych siebie, żebyśmy czuli się bezwartościowi. Zapamiętaj jedną zasadę :

Z tyranem się nie negocjuje.

Tyran chce wszystkiego i sięgnie po wszystko. Ugłaskać tyrana ustępstwami można tylko na jakiś czas, po czym tyran i tak sięgnie po więcej. Wyznacz swoje granice i ani kroku w tył. Tylko tak zachowasz swoją integralność, poczucie własnej wartości i człowieczeństwo.

4 ● Poszukaj sobie celu, który będziesz realizować.

Który będzie cię inspirował i motywował do życia. Nie czekaj aż to się skończy. Takie czekanie prowadzi do apatii, utraty chęci do życia i wyuczonej nieudolności. Oni chcą, żebyśmy czekali, oni chcą żebyśmy utracili zdolność kierowania swoim życiem, bo wtedy będziemy całkowicie od nich zależni. Jeśli chcesz żyć w lepszej rzeczywistości, to sobie ją stwórz, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Musimy jako ludzie przejąć kontrolę nad naszym życiem i nie pozwolić innym podejmować decyzji za nas. Jeśli nie wybierasz i nie podejmujesz decyzji, to ktoś zrobi to za Ciebie i zapewniam Cię, że nie będzie to dla Twojego dobra. To my musimy być zmianą, którą chcemy zobaczyć w świecie. Żeby to zrealizować, musimy dorosnąć. WOLNOŚĆ to odpowiedzialność. Społeczeństwo ludzi zachowujących się jak dzieci we mgle nigdy nie będzie wolne. Dopóki oczekujesz, że ktoś powie Ci, co jest dla Ciebie najlepsze i jeszcze pokaże, jak to zrealizować, to niczego nie zmienisz. Dopóki nie wiesz, czego chcesz, inni będą decydować za Ciebie.

5 ● Określ się.

Zadaj sobie pytania: Jak ma wyglądać moje życie? Czego tak naprawdę chcę? Jakie są moje wartości, które chcę realizować? – Ustal swoją filozofię życia. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz tylko dryfował i robił to, co robią inni. Jeśli obecnie masz depresję, to znaczy, że nie podejmujesz własnych decyzji i że inni decydują za Ciebie. Depresja nie jest chorobą, lecz sygnałem, że coś w życiu nie funkcjonuje i zamiast łykać psychotropy, należałoby się zastanowić co.

6 ● Zaufaj swojej intuicji.

Jeśli wydaje Ci się, że coś jest nie tak, to tak właśnie jest. Jeśli intuicja ostrzega Cię, żebyś czegoś nie robił, to tego nie rób i po prostu odejdź. Nie racjonalizuj. Zaufaj swoim uczuciom i emocjom. One są potężnym narzędziem ochrony w świecie, w którym trudno jest polegać na umyśle. Jeśli masz do czynienia z sytuacją wywołującą dyskomfort, zapytaj siebie” co naprawdę czujesz i co ma ci to zasygnalizować.

7 ● Trenuj asertywność.

Kiedy ktoś zmusza cię do robienia czegoś, co wywołuje dyskomfort, po prostu tego nie rób. Znajdź sposób, żeby uprzejmie odmówić. Ktoś namawia Cię do szczepienia? – Powiedz dziękuję, że o mnie myślisz, ale nie skorzystam. Nie wdawaj się w dyskusję. Jeśli nie będziesz zainteresowany udziałem w dyskusji, manipulant odpuści.

8 ● Unikaj postawy : „A co ja mogę zrobić? To i tak niczego nie zmieni.”

Oni chcą, żebyś tak myślał. To jest trik, który działa jak zaklęcie, ale to zaklęcie łatwo można złamać. Ty decydujesz. Możesz odzyskać swoją świadomość i władzę nad swoim życiem. Wyobraź sobie, w jakim świecie chciałbyś żyć i go sobie stwórz. Użyj wyobraźni i kreacji. Wyjdź ze strefy komfortu. Pokonaj swoje ograniczenia i się w końcu odważ. To nie siły zewnętrzne kontrolują twoje życie. To ty pozwalasz im się kontrolować. Jeśli brak Ci odwagi i kręgosłupa to jesteś tylko pożytecznym idiotą, który wcześniej czy później zacznie wykonywać rozkazy Systemu, nawet jeśli się z nimi nie zgadza.

9 ● Zaufaj sobie.

Naucz się szukać informacji i je interpretować. Myśl samodzielnie. Wyznacz granice. Odzyskaj swoją siłę i pewność. Bądź gotowy podjąć ryzyko. Życie to ryzyko. Historia nie jest jeszcze napisana i nic nie jest przesądzone. Historia pisana jest TERAZ.«


21.04.2021