Listy
Czas przemian i wstrząsów...

PRAWDA nie chce czekać
● „Święte krowy” w Polsce
● 2021 rokiem Lema – „Widziałem przyszłość”Fala Białego ZWIERCIADŁA jest drugą falą w niebieskim zamku transformacji, której funkcją jest demaskowanie zakłamania i torowanie drogi do źródeł Prawdy. Przed nami czas rewolucyjnych przemian, a być może także wstrząsów. Tematy, które wybrzmiały w Fali Chicchan, teraz trafią pod lupę Etznab. Trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność, aby móc zaadoptować się do nieuchronnych zdarzeń. Tym, co zdominowało przestrzeń w poprzedniej fali, była problematyka zawirowań wokół pandemii i szczepień oraz brak rzetelnego przekazu na temat skutków ubocznych, nie mówiąc o manipulowaniu statystykami czy zastraszaniu lekarzy próbujących leczyć pacjentów zgodnie ze stanem ich wiedzy medycznej.

W medycynie koronawirusy znane są od kilkudziesięciu lat, wiadomo, że szybko mutują, ale są łatwe do wyleczenia, jeśli terapię podejmie się we wczesnym stadium. Choroby nie wolno lekceważyć! Większość ludzi przechodzi covid niemal bezobjawowo lub łagodnie, a tych z cięższymi dolegliwościami można leczyć poprzez zastosowanie dostępnych na rynku leków. Problem w tym, że leki te są tanie, wiec lobbyści koncernów farmaceutycznych przy WHO podważają ich skuteczność i preferują masowe eksperymenty szczepionkowe, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności. To tłumaczy, dlaczego dyskryminuje się lekarzy sięgających po znane od lat specyfiki jak amantadyna. Przykładem jest m.in. dr Włodzimierz Bodnar.


Nasuwa się pytanie, czy nasi decydenci wystawili Polaków jako „króliki doświadczalne” do masowych testów w interesie producentów szczepionek? Jak to możliwe, że w sytuacji, gdy amerykańska FDA wstrzymuje szczepienia preparatem Johnson & Johnson, polski minister zdrowia nadal go rekomenduje i ogłasza, że zostaną nim zaszczepione osoby, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień. Podobnie było z Astrą Zenecą - w sytuacji gdy z uwagi na powiklania wiele krajów unijnych przejściowo wstrzymało szczepienia, u nas zaczęto nim szczepić nauczycieli. Czy to przypadek, że w ub. roku po szczycie w Davos premier Morawiecki dumnie oświadczył, że firma Astra Zeneca zainwestuje w Polsce 1,5 miliarda złotych? Nie zdradził jednak, co obiecał w zamian.

W październiku 2020 w wywiadzie dla Superexpresu prof. Gut, wirusolog, powiedział:


Miesiąc później b. już szef Sanepidu zapytany przez dziennikarzy, jak przełamać niechęć Polaków do szczepień, odpowiedział, że wystarczy ludzi odpowiednio nastraszyć, a sami będą prosić się o zaszczepienie. Tak też się stało. Gdy okazało się, że zaszczepieni nadal zarażają się koronawirusem, „wymyślono” mutację brytyjską jako „sprawcę”, w zanadrzu jest jeszcze wariant brazylijski i płd-afrykański, następne będą chyba już tylko lokalne. W swoim czasie była u nas mowa o wariancie podlaskim.

Wielu polskich i zagranicznych lekarzy i specjalistów, genetyków, epidemiologów, wirusologów ostrzegało przed negatywnymi dla układu immunologicznego skutkami szczepień, które mogą ukazać się w późniejszym czasie, a nawet w kolejnych pokoleniach.


I co się okazało - w szpitalach dziecięcych zaczęły zapełniać się oddziały covidowe, u 2 noworodków wykryto koronawirusa. W marcu firma Moderna jako pierwsza rozpoczęła testowanie szczepionek na dzieciach w grupie wiekowej od 6 miesięcy do 2 lat oraz od 2 do 12 lat, a firma Pfizer w grupie powyżej 12 lat. Oba koncerny planują udostępnienie tych szczepionek jeszcze w 2021 roku.

Z ostatniej chwili:
Po zniesieniu lockdownu w dwóch dzielnicach Londynu pojawiły się ogniska południowoafrykańskiego szczepu koronawirusa SARS-CoV-2, który jest o wiele groźniejszy od brytyjskiego. □ Hiszpania ogłosiła czwartą falę pandemii. □ Dania jako pierwszy kraj unijny oficjalnie zrezygnowała ze szczepionek koncernu Astra Zeneca. □ KE Po wygaśnięciu kontraktów zamierza wycofać się z zakupu szczepionek wektorowych Astra Zeneki i Johnson & Johnson na rzecz szczepionek genetycznych Moderny i Pfizera.


● Tak się złożyło, że z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, ojca polskiej fantastyki naukowej, pod koniec ub. roku uchwałą Sejmu rok 2021 został ogłoszony „Rokiem Lema – Widziałem przyszłość”. Dziś, w obliczu zachodzących zmian, sam sobie odpowiedz, czy Lem to tylko pisarz SF, czy raczej wizjoner lub prorok...


14.04.2021