Listy
Rok TCHÓRZA, 2020/2021...

Nadchodzi DOBRO i ZŁO
● Interakcje ● Punkty zwrotne ● Tajemnica wyzwańSYTUACJA na starcie roku

»To, co się teraz dzieje w naszym kraju i na świecie, to początek nowego ruchu do przodu. Nadchodzi DOBRO i ZŁO. Ważne jest, aby to ZŁO zbadać i ograniczyć, zanim się ostatecznie umocni. A rzeczom DOBRYM należy pozwolić rozwijać się ich własnym kursem. Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku.« /Heksagram startowy 19 – „Nadejście Wielkiego ○ Wzrastająca Moc ○ Życzliwość”, za M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang, I Cing.

□ Złem jest to wszystko, co depcze godność człowieka i wartości, rani uczucia, ogranicza wolność i prawo suwerennego wyboru.

FAKTY:

● W nocy z 29/30.07.2020
– Problematyką nr 1 stały się zorganizowane prowokacje bojówek LGBT, które pod osłoną nocy 'znakowały' stołeczne pomniki, wypowiadając wojnę swoim przeciwnikom pod hasłem: „To szturm. To atak. To tęcza”... i nie obyło się bez wulgaryzmów. Nie oszczędzono również pomnika Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.


● 1.08.2020
– Zakłócanie marszu Powstania Warszawskiego, w którym szły także rodziny z dziećmi. Na trasie marszu na wysokości ul. Foksal mężczyzna rozwiesił na balkonie „tęczową” płachtę, a sam ubrany na czerwono, kucał na balustradzie udając małpę, pokazywał język i głaskał się po przyrodzeniu. Stwarzał on bezpośrednie zagrożenie dla idących ulicą ludzi, nie mówiąc o demoralizowaniu dzieci.

● 3.08.2020
Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku. – „Akcja przeciwko antykulturze” to zapowiedź powołania społecznego ruchu przeciw agresywnej inwazji tzw. „tęczowej ideologii”. Celem ruchu jest m.in. udzielanie pomocy prawnej osobom poszkodowanym przez środowiska LGBT, podejmowanie interwencji zgodnie z prawem, przygotowanie obywatelskiego projektu ustawy o ochronie obywateli przed agresywną ideologią. Rejestracja ruchu w sądzie planowana jest na wrzesień.


INTERAKCJE, pułapki, momenty przełomowe

»W tym roku ludzie stają w obliczu wielkich potęg ciemności, które mają przeciw sobie. Wzrastają one zgodnie z prawami wszechświata. Świadczą o tym pojawiające się wydarzenia, które należy potraktować jak ostrzeżenia dawane przez los. Nie można się ich bać ani rejterować w panice. Należy się zatrzymać, a nawet cofnąć o krok, ale w sposób rozważny, spokojny, celowy. To powstrzyma nieprzyjaciela przed gwałtownym atakiem. Trzeba odsunąć się od niegodziwców i ich nienawiści, ale też nie można być obojętnym na wrogie działania.« /H. interakcji 33 – „Odwrót ○ Dystans”.


Praprzyczyna i główny motyw tegorocznych wyzwań

»Rok 2 Wichru obliguje ludzi do pozbycia się negatywnych emocji i starych wzorców myślenia, które prowadzą donikąd. Pora na pozbywanie się starego i wprowadzanie nowego. Pojawi się wiele punktów zwrotnych i jeśli ludzie je wykorzystają, sytuacja zacznie radykalnie się odmieniać. Stara mądrość uczy, że kto zbyt daleko odszedł od właściwej drogi, zatraca się w świecie fałszywych oczekiwań i na koniec spotyka go klęska. Po okresie upadku zawsze jednak pojawia się możliwość powrotu na właściwą drogę. Nie będzie to łatwe. Nawrócenie wymaga przyznania się do błędów przed sobą i przełknięcia gorzkiej pigułki nieprzyjemnej prawdy. Dlatego trzeba bardzo uważać, aby nie dać się zwieźć fałszywej krainie złudzeń. Zapowiedzią prawdziwego zwrotu będzie pojawienie się oddolnych inicjatyw i ludzi gotowych przeciwdziałać zepsuciu.« /H. przyczynowy 24 – „Punkt zwrotny ○ Powrót ○ Zmiana”).

□ Tu tkwi tajemnica tegorocznych wyzwań wynikających z niezałatwionych spraw z przeszłości.


4.08.2020